شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 تعمیرات تخصصی انواع گیربکس اتومات

تعمیرات تخصصی انواع گیربکس اتومات

گیربکس چیست

ساختمان اجزای یک ماشین را مجسم کنید. در تمامی ماشین ها شما یک موتور دارید و چهار چرخ که روی یک بدنه سوار شده است (تعمیرات تخصصی انواع گیربکس اتومات)

این دو، ارکان اصلی هر خودرویی هستند. ولی در  واقعیت بدون حضور یک واسط ، هیچ موتوری نمی تواند باعث به حرکت در آمدن چرخ های ماشین شود. گیربکس ها در حقیقت رابط بین موتور ماشین و چرخ های ماشین به حساب می ایند. این وظیفه گیربکس است که نیروی تولیدی در موتور را به چرخ های خودرو منتقل کند و آن ها را به حرکت در اورد. به بیانی دیگر وظیفه اصلی گیربکس انتقال قدرت از یک منبع چرخان به بخش دیگر است.

ساختمان و شکل گیربکس اتومات

ساختمان و شکل اصلی گیربکس اتومات مشابه گیربکس های دستی است. ولی یک تفاوت بزرگ میان این دو سیستم وجود دارد آن هم حذف کلاج از سیستم دنده دهی در هنگام رانندگی است.

در حقیقت اینجا دیگر وظیفه تغییر دنده بر عهده راننده خودرو نیست. این کار با استفاده از یک هوش مصنوعی و سنسور داخلی انجام می گیرد. این هوش مصنوعی جدید دستگاهی است که تصمیم می گیرد چه زمانی برای تعویض دنده ماشین مناسب است.

دلایل برتری گیربکس اتومات نسبت به گیربکس های دستی

مهم ترین مزیت در استفاده از گیربکس های اتوماتیک، حذف نقش راننده در تعویض دنده است.

در خودروهای دنده اتوماتیک میزان استهلاک تا حد زیادی کاهش می یابد.

دلیل این اتفاق این است که وظیفه مدیریت تغییرات سرعت تماماً بر عهده یک هوش مصنوعی داخلی است. در این کار نقش راننده آن قدر کمرنگ است که به راحتی می توان آن را در نظر نگرفت. در مواردی وقتی پای نیروی انسانی وسط است، میزان خطا نیز افزایش می یابد و مطمئنا میزان خطا با خرابی و استهلاک خودرو مساوی است.

دلیل بعدی برتری ان، کاهش آمار تصادفات جاده ای است. طبق تحقیقاتی که از تصادفات جاده ای به عمل آمده، میزان تصادفات در خودروهایی که از گیربکس اتومات بهره می برند بسیار کمتر است.

مهم ترین دلیل ان تمرکز مضاعف راننده در زمان استفاده از خودرو است. تعویض دنده در بخی موارد باعث از بین رفتن تمرکز راننده می شود و باعث تصادفات جاده ای است. گیربکس اتومات این مزیت را دارد که با افزایش تمرکز راننده این اتفاقات را تا حد قابل توجی کاهش می دهد.

  • عیب یابی مکانیکال  و الکترونیک گیربکس
  • تعویض روغن گیربکس با دستگاه تمام اتومات
  •   دیاگ تخصصی خودرو های تویوتا ، هیوندا ، لکسوس و کیا

گیربکس چیست

تعمیرات تخصصی انواع گیربکس اتومات

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرات گیربکس در غرب تهران : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید