شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو | چرخ خودرو

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو | چرخ خودرو

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو

چرخ‌های خودرو یکی از زیر مجموعه‌های سیستم تعلیق اتومبیل می‌باشند که در نهایت رابط بین خودرو و زمین می‌باشند. وقتی که چرخ‌های خودرو شما بدون ایراد و مشکل باشند و کاملا سالم و تنظیم شده باشند، شما می‌توانید سواری بسیار مناسب و لذت بخش داشته باشید. بهتر است که به این شکل بگوییم که برخی اوقات نقص‌های کوچک در خودرو می‌توانند به شکلی جلوه کنند که نقص بزرگ هستند و مشکلاتی را به وجود آورند که شاید جبران نا پذیر باشند؛ به همین علت است که میگویند تعادل و بالانس لاستیک‌ها خیلی مهم هستند. همیشه به این شکل است که اولین ضربه‌ها به چرخ‌ها وارد می‌شوند و این لاستیک‌های خودرو می‌باشند که باید این ‌ضربات را کنترل نمایند و ارتعاشات ناشی از آن را باید دریافت کنند.

زمانی لاستیک‌های متعادل می‌شوند که وزن خودرو به شکلی مساوی بر روی آنها تقسیم شده باشد. متعادل بودن لاستیک‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد چه به لحاظ سلامت لاستیک، کارای بالا و عمر مفید آن بسیار تاثیر گذار می‌باشد و باید لاستیک‌ها حتما بالانس باشند. بالانس بودن چرخ خودرو به معنای هم راستا و هم تراز بودن همه چرخ‌ها می‌باشد، اما بالانس نبودن همه چرخ می‌تواند که صدمات جبران ناپذیری خواهد داشت. بالانس نبودن چرخ خودرو را می‌توان به راحتی در حین رانندگی با توجه نمودن به نکاتی که در زیر برای شما بیان می‌نماییم متوجه شوید. در هنگام رانندگی اگر متوجه علائمی که در زیر توضیح خواهیم داد شدید حتما لاستیک‌های خودرو را بررسی نمایید. نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو به شرح زیر می‌باشند:

 

عدم بالانس چرخ خودرو | عدم تعادل چرخ خودرو | تعمیرگاه تخصصی هیوندای و تویوتا

لرزش‌ها و ارتعاشات در موجود فرمان خودرو

یکی از علائم اصلی بالانس نبودن چرخ خودرو ایجاد لرزش در فرمان خودرو در حین حرکت می‌باشد. این لرزش زمانی ایجاد خواهد شد که تغییر وزن در لاستیک‌ها وجو داشته باشد، این تغییر وزن حتی در حالت جزئی هم خود را نشان خواهد داد. زمانی که این عدم تعادل با فرسوده شدن و پوسیدگی لاستیک‌ها همراه شوند می‌تواند شرایطی بدتری را بوجود آورد. در این حالت کل بدنه و اتاق خودرو و حتی صندلی‌های داخل خودرو نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند دچار لرزش می‌شوند. که این لرزش می‌تواند باعث ایجاد آسیب در لاستیک‌ها و حتی قطعات مونتاژ شده چرخ‌ها شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکلات پیدا نمودن و رفع این نواقص بسیار ضروری می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم که برای کارایی بهتر و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات رانندگان هر 8000 تا 9000 کیلومتر و یا به طور میانگین هر 6 ماه یکبار بالانس بودن چرخ‌های خودروی خود را بررسی نمایند و از آن مطمئن شوند.

مشکلات موجود برای حرکت در فرمان

بالانس نبودن چرخ‌های خودرو می‌تواند در حرکت دادن فرمان نیز مشکلاتی ایجاد نماید، مثلا تاخیر در عملکرد فرمان سختی در حرکت دادن فرمان که می‌تواند یک تجربه تلخ و ناراحت کننده در هنگام رانندگی باشد. نکته مهمی که در این حالت وجود دارد این است که شما نمی‌توانید در یک مسیر و جهت خاص به راحتی رانندگی کنید. به همین علت نیز ممکن که حتی اتفاقات ناگواری رخ دهد و باعث تصادفات جبران ناپذیر شود.

نشانه عدم بالانس چرخ خودرو | نشانه بالانس نبودن چرخ خودرو | تعمیرگاه تخصصی

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو

پوشش‌های ناهموار لاستیک

نکته مهم دیگری که وجود دارد بررسی نمودن آج‌های موجود بر روی لاستیک‌ها می‌باشد، که آنها گفته‌های زیادی درباره سلامت و تعادل چرخ‌های خودرو شما دارند. ساییده شدن آج‌های یک لاستیک می‌تواند مشکلات بالانس نبودن چرخ‌های خودرو را نشان دهند و حتی مشکلاتی دیگر نظیر مشکلات موجود در فرمان خودرو را نیز نشان دهند.

بالانس نبودن لاستیک‌های خودرو می‌تواند باعث از بین رفتن و ساییده شدن نا منظم چرخ‌ها شود به این معنا که کی از چرخ‌ها زودتر از دیگر آسیب می‌بینند و دچار مشکل می‌شوند. که ممکن است که یا ادامه یافتن این مشکل لاستیک‌ها پاره شوند و یا بترکند که این مشکل در حین رانندگی می‌توند بسیار خطرناک باشد. چرخاندن و تعویض لاستیک‌های خودرو با یکدیگر می‌تواند یک راه حل موقت باشد تا زمانی که تصمیم به تعویض آنها بگیرید. و همچنین لاستیک‌های نو و تازه‌ای که نصب می‌گردند باید بلافاصله بالانس شود و متعادل شوند.

کاهش پایداری خودرو

اگر چرخ‌های خودرو شما بالانس نباشند این مشکل خود را در سرعت‌های بالا و همچنین در سر پیچ‌ها خود را به خوبی نشان خواهد داد و متوجه آن خواهید شد.

بالانس چرخ خودرو | تعمیرگاه تخصصی شماره یک

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو

خرابی زودرس قطعات

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم تمام ضرباتی که از جاده به خودرو وارد می‌شود ابتدا توسط چرخ‌های خودرو دریافت می‌شود و سپس چرخ‌ها آنرا به سیستم تعلیق خودرو منتقل می‌نمایند، که این ضربات می‌تواند به خودرو و قطعات آن آسیب وارد نمایند. این مشکلاتی که گفته شد در صورتی بوجود می‌‌آیند که چرخ‌های خودرو بالانس نباشند و نتوانند ضربات وارده را به خوبی منتقل نمایند ممکن است قطعات خودرو زودتر از موعد و عمر خودشان دچار مشکل شوند و این خود ممکن است باعث آسیب زدن به قطعات دیگر نیز باشد. زمانی که لاستیک‌ها بالانس نباشند ممکن است به یاتاقان، جلوبندی و همچنین دیگر اجزای مونتاژ چرخ‌ها دچار آسیب و صدمه شدید شوند. اگر لاستیک‌های خودرو خود را به موقع بالانس ننمایید و به آنها رسیدگی نکنید ممکن است که دچار خرج‌های بیشتری شوید.

افزایش مصرف سوخت

چرخ‌های خودرو در صورتی که بالانس نباشند و نامتعادل کار کنند، باعث ایجاد مقاومت در حرکت خودرو می‌شوند و به همین علت موتور خودرو باید برای حرکت انرژی انرژی بیشتری مصرف نماید و در نهایت مصرف سوخت خودرو بالا خواهد رفت. در صورتی که مشاهده نمودید که خودروی شما بیشتر از حالت عادی سوخت مصرف می‌نماید و غیر عادی کار می‌کند باید در اولین قدم بالانس بودن چرخ‌های خودریتان را بررسی نمایید.

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو را در این مطلب برای شما عزیزان تا حدودی شرح دادیم و امیدواریم که برای شما مفید و کارآمد بوده باشد.

 

نشانه‌های بالانس نبودن چرخ خودرو

مسیر های منتهی به مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک :

  1. بزرگراه آزادگان ،خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم
  2. بزرگراه همدانی،خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم
  3. بزرگراه فهمیده،خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از اینجا با ما تماس گرفته و یا با شماره های زیر تماس بگیرید :

شماره تماس: ۰۹۱۹۰۸۲۸۲۷۶ – ۰۹۳۳۲۱۱۴۰۶۹

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر ، در اینستاگرام ما را دنبال کنید .

پاسخ دهید

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید