شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 خاموش شدن ناگهانی خودرو | تعمیرگاه مرکزی هیوندای

خاموش شدن ناگهانی خودرو | تعمیرگاه مرکزی هیوندای

ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرات حرفه ای هیوندای) ، سرویس های متنوعی از جمله تعمیرات موتور خودرو را در جهت سلامت خودروی شما رائه می دهیم .در این مقاله می خواهیم به دلایل خاموش شدن ناگهانی خودرو بپردازیم.

قبل از شروع به گفتن دلایل خاموش شدن ناگهانی خودرو ، جهت رزرو وقت برای تعمیرات مرکزی هیوندای ، تویوتا و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس تعمیرات حرفه ای هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

دلایل خاموش شدن ناگهانی خودرو چیست ؟

دلایل بسیار متنوع و بدون هیچ پیش بینیی میتواند برا ی خاموش شدن ناگهانی خودرو وجود داشته باشد . پس بهتر است برای پیشگیری از بعضی تصادفات و خطرات در ابتدا از وقوع ان ها جلوگیری کرد.

این دلایل عبارت است از :

نقص در عمل کرد مبدل گشتاور:

در ماشین های اتوماتیک ، که گیربکس‌شان اتوماتیک است و کلاج دستی جای خود را به مبدل گشتاور می دهد و وظیفه‌ی انتقال قدرت را دارد .

خاموش شدن ناگهانی خودرو

اگر در ماشین اتفاقی بیافتد که مبدل گشتاور شکسته شود یا میزان انتقال مایعات ان کم باشد ، مبدل کار خود را به خوبی انجام نخواهد داد و اتومبیل نمی تواند قدرتی که در سرعت های پایین در اتومبیل وجود دارد را کنترل کند پس به خاطر همین موتور خاموش خواهد شد . عیب های دیگر در مبدل گشتاور باعث خاموش شدن ماشین خواهد شد .

 

خرابی در سیستم سوخت رسانی  :

 

در صورت وجود خرابی هایی همچون کم شدن فشار سوخت یا تمیز نبودن پمپ سوخت نیز باعث خاموش شدن موتور ماشین خواهد شد.

تعمیرگاه مرکزی هیوندای

همان طور که می دانید موتور برای حرکت خود به احتراق سوخت در خود وجود دارد و در صورتی که هرگونه نقصی در انتقال رسانی سوخت انجام شود موتور یا به خوبی کار نکرده یا خاموش خواهد شد . پمپ سوخت مسئول انتقال رسانی سوخت از باک به سوی موتور خودرو است . پمپ سوخت در صورت هرگونه اختلالی دلیل ان می شود که فشار سوخت در محفظه ی احتراق کم شود که این به ان معنی است که جریان سوخت خوبی در موتور به خوبی انجام نمی شود . این نیز ناگفته نماند که اگر انتقال رسانی نامناسب در سرعت های بالا در ماشین رخ دهد زیاد تاثیر به سزایی نخواهد داشت ولی اگر در سرعت های پایین یا در جا این عمل رخ می دهد و موتور ماشین به سرعت خاموش خواهد شد .ناگفته نماند که انژکتور ها نیز در این حالت تاثیر خود را دارند . انژکتور ها وظیفه ی ان را دارند که سوخت را به شمع ها در زمان مناسب برسانند و این انژکتور ها در طول زمان ممکن است بسته شده یا کثیف شوند که این نیز در روند سوختت رسانی نامناسب به موتور خودرو تاثیر دارد .

حسگر اکسیژن اتومبیل :

در موتور خودرو برای انکه سوخت احتراق بگیرد به میزان اکسیژن مناسبی نیاز است و در صورت هر گونه کمی و زیادی ان عملکرد احتراق در موتور خودرو را دچار مشکل خواهد کرد .

خاموش شدن ناگهانی خودرو

سنسور های اکسیژن در خودرو میزان اکسیژن ورودی را به جریان سوخت را افزایش می درهد در صورت نیاز و میزان ان را به تعادل می رساند و به طور کلی به خودرو در بهبود نسبت هوا به سوخت کمک می کند و ان را تنظیم می کند . کمبود بیش از حد اکسیژن نمی گذارد که اتومبیل ما به هیچ وجه روشن شود  و مانند قسمت قبل در سرعت های بالا در صورت وجود این مشکل زیاد نشان خودش را نشان نخواهد داد و بیشتر در سرعت های پایین یا درجا باعث خاموشی ماشین می شود . اگر این اصطلاح را شنیده اید که موتور دچار خام سوزی شده باید بدانید که این به دلیل عملکرد بد سیستم اکسیژن رسانی در خودرو است .

 

اشکال در سیستم سیم کشانی و برق خودرو :

تعمیرگاه مرکزی هیوندای

اگر سیم هایی که انزی الکتریکی باطری را برای استارت ماشین فراهم می کنند دچار خوردگی شوند یا شل بشوند باز ما در هنگام استارت ماشین شاهد روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی خودرو خواهیم شد . گاهی اوقات باطری ماشین باعث این خواهد شد که ماشین روشن نشود و بهتر است با ولترمتر ان را چک نمود . برای تست سریع تر باطری با نور بالا زدن ان را امتحان کنید .

سنسور فشار هوا :

خاموش شدن ناگهانی خودرو

در صورت خرابی قطعه ی ای سی یو، ماشین درک درستی از میزان هوای ورودی ندارد و ترکیب هوا و سوخت به درستی در محفظه ی احتراق قرار نمی گیرد و همین موضوع  نه تنها باعث خاموش شود ماشین در هنگام استارت زدن می شود بلکه در بد نشان دادن دور موتور نیز نقش دارد . یکی از راه‌هایی که باید متوجه ان شوید که سنسور فشار هوایتان خراب است روشن شدن ماشین بعد از تعداد استارت زدن بالا به همراه گاز در صبح است .

خالی بودن باک خودرو:

تعمیرگاه مرکزی هیوندای

موتور ماشین برای انکه روشن بماند به سه عامل وابسته است : سوخت ، تراکم و احتراق . شاید این موضوع را جدی نگیرید که سوخت باید در خودرو از میزان سطح مطلوبی برخوردار باشد که به خوبی کار کند پس در صورت خالی بودن باک یا کم بودن میزان بنزین ممکن است ماشین روشن نشود . به یاد داشته باشید حرکت کردن با سوخت کم به شدت به سیستم های ماشین اسیب می زند .

مشکل در سیستم قطع کن بنزین :

خاموش شدن ناگهانی خودرو

این سیستم قطع کن با ضربات محکم فعال می گردد و دلیلش این است که این سیستم برای جلوگیری از اتش سوزی در تصادفات طراحی شده است و به محض انکه ضربه شدیدی به ان وارد شود فعال می شود و جریان بنزین را در خودرو قطع می کند .

خاموش شدن خودرو

تعمیرکار  با انجام چند بررسی روی خودرو در حالت در جا عیب ان را متوجه می شود و به شما گزارش خواهد داد .

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرات حرفه ای هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

 

پاسخ دهید

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید