شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 تعویض باتری ماشین در غرب تهران | تعمیرگاه مرکزی هیوندای

تعویض باتری ماشین در غرب تهران | تعمیرگاه مرکزی هیوندای

ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرگاه مرکزی هیوندای) ، سرویس های متنوعی از جمله تعویض باتری ماشین در غرب تهران را در جهت سلامت خودروی شما رائه می دهیم .در این مقاله می خواهیم به بررسی باتری خودرو بپردازیم.

قبل از شروع به بررسی باتری خودرو ، جهت رزرو وقت برای تعمیرات مرکزی هیوندای ، تویوتا و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس تعمیرات حرفه ای هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

بررسی بعضی از سوالات رایج راجب باتری خودرو

باتری ماشین ها تا چه مدت عمر می کنند ؟

بیشتر برند های تولید کنندگان یاتری های ماشین می گویند که باتری های مدرن 2 تا 3 سال ممکن است عمر کنند که شما با درست نگهداری کردن از خودروی تان و انجام روش هایی این عمر را تا دو سال بیشتر کنید . همیشه این سوالات مطرح است که عمر باتری ها به چه چیزی بستگی دارند ؟ چه قسمت هایی را باید برای افزایش عمر باتری مان باید بررسی کنیم و اینکه چه کاری کنیم تا عمر باتری مان افزایش پیدا کند ؟ برای اینکه به جواب این سوالات برسید توصیه می کنم تا اخر این متن با ما همراه باشید .

تعمیرگاه هیوندای

باتری ماشین در خودرو چندین کار اساسی را بر عهده دارد مانند برق موردنیاز برای استارت زدن خودرو ، برق مورد نیاز برای سیستم تهویه  را تهیه می کند و همه در هنگام روشن شدن موتور امکان پذیر است در نهایت باتری علاوه بر روشن شدن وتور ماشین برای امکانات دیگر درون خودرویتان نیز کاربرد اساسی دارد .

لازم به ذکر است که وسایل نقلیه ی عمومی باتری هایی متفاوت دارند که این طبیعی است . باتری های مورد استفاده در وسایل نفلیه ی عمومی دارای باتری های سرب اسیدی هستند .

عملکرد باتری یک خودرو وابسته به میزان درجه حرارت هوا در ناحیه ی اطراف باتری است . اگر هوا در ناحیه ی باتری داغ باشد ، خروجی برق در سیستم نیز افزایش پیدا خواهد کرد و اما اگر دما در ناحیه ی اطاف باتری سرد باشد و در سیستم باتری ما اثر کند شاهد کاهش ظرفیت تخلیه خواهیم بود . (تعمیرگاه مرکزی هیوندای)

چون باتری با فعل و انفعالات شیمیایی سر و کار دارد پس این درجه هوا تاثیر خود را در این فرایند های شیمیایی خواهد گذاشت و هوای سر باعث کندی در این روند خواهد شد . در صورت انکه عمل دشارژ در باتری به خوبی انجام نشود باتری متوقف می شود و کمی خودتخله کنندگی در ان به وجود می اید و در مورد انکه چه میزان خود تخلیه گی در باتری رخ خواهد داد بستگی به دما خواهد بود.

 

اگر بخواهیم به شکل خلاصه عرض کنیم معدل عمر یک باتری 2 تا 3 سال خواهد بود یا به عبارتی همان که شرکت تولیدی باتری می گوید.میزان عمر باتری برای همه ی کسانی که با ان سر و کار دارند از اهمیت بالایی بر خوردارند .

 

چرا عمر باتری  به سرعت کم می شود ؟

بیشتر دلیل به خاطر مصرف نادرست باتری از سوی مصرف کننده است .مثال رایج در این مورد می توان به فراموشی خاموش کردن چراغ ها یا ضبط درون ماشین اشاره کرد که توسط افراد اتفاق می افتد و باعث کاهش عمر مفید باتری خواهد شد .

تعویض باطری خودرو

نکاتی که باید همیشه راجب باتری ماشین خود بدانید :

اگر باتر در ماشین خیلی تخلیه شود ، میزان تراکم الکترولیت در آن کم می شود . اگر باتری ماشین کاملا تخلیه شود و در فصل زمستان نیز باشد و به دلیل آنکه باتری ممکن است یخ زده باشد به هیچ عنوان نباید درون آن الکترولیت ریخت .

اما دلیل این نکته که گفته شد این است که یخ صفحات سربی درون باتری را عوض خواهد کرد و استفاده کردن از باتری خودرو در این حالت غیر ممکن است .

خوب است بدانید که شرایط آب و هوایی به شدت روی عمر باتری های اسیدی تاثیر گذار است به طوری که باتری های ماشین در استان های سردسیر دیرتر از استان های گرمسیر تخلیه می شوند و آن هم دلیلش به خاطر وجود آب درون باتری است که در نواحی گرمسیر سریع تر تبخیر شده و پر نیز نخواهد شد .

 

 باتری ماشین چه زمانی نیار به تعویض دارد ؟

چندین علائم وجود دارند که شما در صورتی که باتری ماشین در حال تمام شدن باشند خواهید دید که به چند تا از ان ها اشاره خواهیم کرد :

1.در هنگامی که دارید از چراغ های جلو استفاده می کنید شاهد ان هستید که نور ان کم است و اگر شک دارید بهتر است پدال گاز را بفشارید و اگر دیدید که چراغ های جلو نورشان تغییر کرد پس باتری دیر یا زود نیاز به تعویض دارد .

2.در  هنگامی که استارت می زنید به شاخص های داشبورد نگاه کنید .اگر باتر ی ماشین تخلیه شده باشد شاهد ان خواهید بود که نمی تواند برق مورد نیاز برای لامپ های درون خودرو را به خوبی تامین کند پس لامپ ها یا سوسو می زنند یا کم نور هستند .

باطری ماشین

3.در ماشین های مدرن و امروزی مثل هیوندای و تویوتا دارای نشانگر ولتاژ باتری هستند . با کمک این امار از باتری می توان زمان درست برای تعویض باتری را فهمید. (تعمیرگاه مرکزی هیوندای)

چگونه باید باتری ماشین ها را عوض کنیم ؟

بهتر آن است که زمان خرید باتری ماشین جدید خود فروشنده اقدام به تعویض کند . اکثر اوقات باتری ماشین ها مدت بیشتری از انکه فروشنده باتری می گوید عمر می کند اگر دارای گارانتی یا اصل باشند و باید بدانید که باتری جدید خود را باید طی دوره های زمانی از پیش تعیین شده چک کنید .

تعویض باتری ماشین

تعمیرکار  با انجام چند بررسی روی خودرو در حالت در جا عیب ان را متوجه می شود و به شما گزارش خواهد داد .

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعویض باتری ماشین در غرب تهران با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

پاسخ دهید

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید