شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 تعمیرات تویوتا | تعمیرات تویوتا هایلوکس

تعمیرات تویوتا | تعمیرات تویوتا هایلوکس

یکی دیگر از خدمات ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران) ، تعمیرات تویوتا هایلوکس ، سرویس دوره ای تویوتا و تعمیرات انواع خودرو های تویوتا می باشد که در این مطلب قصد معرفی خدماتمان در زمینه تعمیرات تویوتا هایلوکس و همچنین معرفی این پیکاپ قابل اعتماد تویوتا را داریم ، با ما همراه باشید:

قبل از شروع به معرفی تویوتا هایلوکس و معرفی مشخصات آن ، جهت رزرو وقت جهت تعمیرات تویوتا آریون گرند و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس مرکز تعمیرات تویوتا در غرب تهران : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

معرفی تویوتا هایلوکس

تعمیرات تویوتا هایلوکس

هایلوکس، مدلی است که از سال 1968 به لیست محصولات تویوتا اضافه شد. وانتی که هر نسل آن بیانگر کیفیت و اطمینان در خودرو های تویوتا است. این وانت در تمام حیات خود به جز در آمریکای شمالی با نام هایلوکس شناخته شده است. هایلوکس در فروش آنقدر موفق عمل کرد که در سال 1984 تویوتا یک اس یو وی بر پایه هایلوکس را با نام Trekkerعرضه کرد و امروزه تبدیل به نام 4Runner شده است.

بعد ها در سال 1995 تویوتا مدل تاکوما را جایگزین هایلوکس در بازار آمریکای شمالی کرد. هایلوکس آنقدر خودروی قابل اطمینان و کاآمدی است که تقریبا در هر میدان جنگی در جهان حضور دارد، محبوبیت گسترده ی هایلوکس چه در بین ارتشی ها و چه در بین گروه های شورشی و تروریست سبب شده تا برخی تحلیلگران هایلوکس را معادل خودرویی ، اسلحه AK-47 کلاشنیکف بدانند.

*جهت مراجعه به تعمیرات تویوتا هایلوکس ، اینجا را کلیک کنید 

طراحی ظاهری

تقریبا تمامی نسل های هایلوکس دارای طرح های محافظه کارانه بودند اما در نسل هشتم آن تویوتا سنت شکنی کرده و هایلوکس را با حالت Sharp طراحی کرده که در کرولا مدل 2016 هم به کار رفته. در زمینه‌ی ابعاد، نسل هشتم دارای پهنای بیشتر ولی ارتفاع کمتری نسبت به نسل هفتم است ، بزرگترین تغییر را باید در نمای جلو دانست.

در جلوی آن چراغ های اخموی و بزرگ کاملا جلب توجه می کنند. در نمونه های اروپایی چراغ های روشنایی در روز هم از نوع LED وجود دارد که نمای جلوی هایلوکس را زیباتر هم می کنند اما متاسفانه این چراغ ها در مدل های عرضه شده در بازار ایران  جایی نداشتند. استفاده از قطعات کرومی به خصوص در جلوپنجره باعث شده تا هایلوکس کمی بالاتر از کلاس خود نشان دهد. نوار های کرومی جلوپنجره هم سه عدد نوار ضخیم هستند وطرح آنها با سایر مدل های روز تویوتا همخوانی دارد.

تعمیرگاه مرکزی تویوتا

در نمای جانبی اصلی ترین تغییر تویوتا هایلوکس افزایش برآمدگی گلگیر ها است که در مدل قبلی تنها از فلاپ های کوچکی معروف به بچه گلگیر ! استفاده شده بود ولی در مدل جدید گلگیر اصطلاحا پف کرده و ابعاد بزرگتری به خود گرفته است. این طراحی نسبت به قبل بسیار زیبا تر و جذابتر به نظر میرسد. تغییر دیگر در نمای جانبی که چندان هم تو چشم نیست شیشه ی در های عقب است ، که در نسل قبلی بصورت یک تکه بودند اما در نسل جدید دو تکه هستند.

در قسمت عقب خودرو هم با توجه به این که با یک وانت طرفیم نباید انتظار طرح خیلی خاصی را داشته باشیم و تغییرات جزئی در چراغ ها مشاهده می شود. هر چند طرح سپر عقب کاملا جدید است.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران ، اینجا را کلیک کنید 

تعمیرگاه تویوتا

طراحی داخلی

بیشترین تغییرات این نسل در داخل کابین خودرو رخ داده است ، جایی که نه تنها شاهد تغییر بزرگی هستیم بلکه این طرح بسیار زیبا و خوب هم از آب درآمده است. در داشبورد از دو رنگ استفاده شده است که این رنگ بسته به رنگ ماشین متفاوت است و این تضاد رنگ ها ظاهر اسپرت و جذابی به آن بخشیده است. طراحی کلی داشبورد از طرح های روز تویوتا پیروی می کند و چیزی که در داشبورد هایلوکس بسیار جلب توجه می کند مانیتور زیبای آن است.

این مانیتور به دوربین دید عقب متصل بوده و طراحی آن نیز بیشتر شبیه یک تبلت است تا یک مانیتور مناسب خودرو ! سیستم تهویه ی هایلوکس در پایین این مانیتور قرار دارد و از نوع اتوماتیک است. فرمان جدید هم با به صورت سه شاخه بوده و هم دارای طراحی زیبایی است و هم ضخامت خوبی دارد. روی فرمان هم کلید هایی برای کنترل سیستم صوتی و تلفن همراه وجود دارد که کار راننده را آسان تر میکند. تنها نکته ی منفی عدم استفاده از چرم در فرمان است و شاید بهتر بود با این قیمت بالا از فرمان پلاستیکی استفاده نمی شد.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران ، اینجا را کلیک کنید 

تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران

مشخصات فنی

تویوتا در مدل هایلوکس هم مانند هر مدل دیگریش در بخش فنی چیزی کم نگذاشته ، در آن زمان انواع موتور های دیزلی و بنزینی برای هایلوکس قابل سفارش بود که البته در ایران تنها یک نوع آن عرضه شده است، این موتور 2.7 لیتری چهار سیلندر خطی بوده و با کد 2TR-FE شناخته می شود.

این همان موتوری است که تویوتا در مدل پرادوی چهار سیلندر هم استفاده کرده است. این موتور 160 اسب بخار قدرت و 245 نیوتون متر گشتاور دارد. بلوک این موتور از جنس چدن بوده و سیلندر های آن دارای کورس و قطر 95 میلی متر هستند. هایلوکس تنها خودروی تویوتا نیست که موتور آن از کورس و قطر یکسان برخوردار است تویوتا GT86 نیز دارای سیلندر هایی با قطر و کورس یکسان است.

*جهت مراجعه به تعمیرات تویوتا هایلوکس ، اینجا را کلیک کنید 

در موتور های چهار سیلندر خطی هنگامی که پیستون ها به حداکثر سرعت خود می رسند، درست در نقطه ی بالاتر از مرکز کورس، دو پیستونی که در حال بالارفتن هستند اینرسی بیشتری از دو سیلندری که در حال پایین آمدن هستند دارند که این امر سبب لرزش موتور می شود. برای خنثی سازی این وضعیت، تویوتا از دو عدد شفت بالانسر استفاده کرده است که بر خلاف جهت یکدیگر و با سرعت دو برابر سرعت میل لنگ چرخش می کنند.

تعمیرگاه تویوتا در تهران

در این موتور سیستمی با عنوان تزریق هوا یا Air Injection System هم وجود دارد که به قضیه ی کاهش آلایندگی هوا مربوط است. این سیستم از یک پمپ هوا تشکیل شده که هوا را به مخزن اگزوز و قبل از کاتالیزور پمپ می کند. گاز هایی که از سوپاپ اگزوز خارج می شوند دمای بسیار بالایی دارند ولی چون بعد از فرآیند احتراق اکسیژنی در خروجی باقی نمی ماند برای سوزاندن برخی از این گاز ها به تزریق دوباره ی اکسیژن نیاز است ، از بین این گاز ها گاز CO و HC در این دمای بالا با اکسیژن پمپ شده توسط Air Injection System واکنش نشان داده و اکسید می شوند. اکسید شدن این گاز ها باعث تبدیل شدن آنها به گاز های CO2 و کربن دی اکسید می شود. این فرآیند اکسید شدن خود حرارت تولید می کند و باعث می شود که دمای کاتالیزور اگزوز سریعتر بالا برود. وقتی که سنسور اکسیژن تشخیص دهد کاتالیزور به دمای مناسب خود رسیده است این سیستم به فرمان واحد کنترل موتور از مدار خارج می شود.

*جهت مراجعه به تعمیرات تویوتا هایلوکس ، اینجا را کلیک کنید 

هایلوکس با دو نوع گیربکس عرضه شد که یکی پنج سرعته ی دستی و دیگری شش سرعته ی خودکار است. برای کاربری آفرود نمونه های دنده اتوماتیک گزینه ی بهتری هستند.

 

معرفی مرکز تعمیرات تویوتا در غرب تهران :

با توجه به مطالب گفته شده تویوتا هایلوکس را قطعا می توان در جزو برترین وانت ها در بین خودرو های موجود در بازار ایران به حساب آورد ، که در واقعیت هم این خودرو نه تنها در جهان بلکه در ایران هم با بازخورد خوب مردم مواجه شده است.

تویوتا آریون گرند هم جزو ماشین هایی است که باید برای تعمیرات تخصصی آن ، پیش یک مکانیک ماهر بروید .

این روز ها با توجه به بعد مسافت طولانی ، آلوگی هوا ، بنزین و … برای تعمیرات این گونه ماشین ها واقعاً رفتن به شعبه اصلی تعمیرات آن خودرو ، توجیح اقتصادی ندارد .

اما در هر طرف شهر ، یک مرکز تعمیرات تخصصی وجود دارد که با مکانیک های خود ، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما هستند .

یکی از این مراکز ، مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ کیا می باشد که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

تعمیرگاه کیا اسپورتیج

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

پاسخ دهید

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید