شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
 • با ما تماس بگیرید

  069 2114 0933

 • آدرس ما :

  شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

 • تماس با ما
 اگزوز چگونه کار می کند | سرویس دوره ای تویوتا لندکروز

اگزوز چگونه کار می کند | سرویس دوره ای تویوتا لندکروز

در این مطلب امروز می خواهیم به اینکه اگزوز چگونه کار می کند بپردازیم . مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک با انجام انواع سرویس دوره ای تویوتا لندکروز و دیگر خودروها در راستای سلامت خودروی شما خدمت رسانی می کند .

قبل از شروع به بررسی اینکه اگزوز چگونه کار می کند ، جهت رزرو وقت برای سرویس دوره ای تویوتا لندکروز ، تویوتا و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس تعمیرات حرفه ای هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

اگزوز چگونه کار می کند ؟

اکثر افراد ممکن است اطلاعات کافی درباره ی قطعات مختلف خودرو نداشته باشند اما راجب اینکه اگزوز چگونه کار می کند حداقل دارای اطلاعات کمی هستند که این به دلیل این است که قطعه ای است که می توان به راحتی دید . بیشتر افراد فکر می کنند اگزوز در اتومبیل ها قطعه بسیار کاربردی به نظر نمی رسد اما این یک باور غلط و اشتباه است . اگزوز دز خودرو های امروزه نقش مهمی را بر عهده دارد و گاهی اوقات وجه تمایز بین یک ماشین خوب و ماشین متوسط خواهد بود .

اگزوز ماشین

اگزوز خودرو چه وظیفه ای بر عهده دارد ؟

اگزوز اتومبیل یکی از سیستم های مهم در خودرو است که اکثرا در زیر اتومبیل نصب می شود به همین دلیل فاصله ی آن باسطح زمین بسیار کم است نسبت به قطعات دیگر خودرو . همان طور که می دانید وظیفه ی آن خروج گاز هایی از موتور که حاصل سوختن بنزنین در آن است و انتقال این گاز ها به هوای اطراف اتومبیل .

دقت داشته باشید که رنگ دود خروجی از خودرو می تواند گواه بسیاری از ایرادات در خودرو باشد که باید همیشه حواسمان به این موضوع در خودرو هایمان باشد .امه وظیفه ی لگزوز به همین جا خم نمی شود و کار های دیگری نیز انجام می دهد مثل کاهش انواع صدا هایی که در موتور ایجاد می شود بر عهده ی اگزوز است . گاها اتومبیل هایی را دیده اید که صدای موتور غیر عادی دارن که این موضوع نشان دهنده ی آن است که شخص دارنده ی ماشین اگزوز را دستخوش تغییراتی انجا داده است .

انواع وظیفه های خودرو را می توان به 1.کاهش آلایندگی ها 2.کاهش صدا3.کاهش دما 4.انتقال دود حاصل از احتراف به بیرون تقسیم نمود .

سرویس دوره ای تویوتا لندکروز

اگر اگزوز اتومبیل نباشد چه اشکالاتی رخ می دهد ؟

اهمیت این قطعه را وقتی می توان فهمید که نباشد . از جمله مشکلاتی که می توان در هنگام نبودن خودرو ایجاد می شود می توان به صدا های بلند و ناخوشایندی اشاره کرد که در هنگام حرکت موتور ایجاد می شود که این صدا حتی هنگام حرک با سرعت کم نیز حس می شود و باعث نارضایتی در راننده و بقیه ی سزنشینان خودرو می شود .

یکی دیگر از عملکرد هایی که  به آن اشاره شد کاهش میزان آلودگی هوا ی خروجی از موتور است ، که این فرایند توسط یک وسیله ای به نام کاتالیست انجام می گردد که بعد از سوختن بنزین در محفظه ی احتراق قسمتی از مونوکسید ، دی اکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته ی آن را به یک مواد دیگری تبدیل می شود که مضر برای هیچ انسانی نباشد . البته باید اشاره کرد که درصد این تصفیه شدن هوا در کاتالیست ها با یگدیگر یکسان نیست .گاز های خروجی از موتور آنقدر حرارت دارند که دما ی آن گاها با یک کوره ی ذوب فلزات توانایی برابری دارند.

اگزوز چگونه کار می کند

لازم به ذکر است که اگر اگزوز این انتقال دودها را اگر به موقع انجام دهد و کار خود را به درستی انجام دهد بسیار در روند مصرف سوخت ماشین تاثیر دارد که مصرف سوخت ما پایین می آید .علاوه بر این تاثیر که بر میزان مصرف سوخت می گذارد تاثیر دیگر ان بر روی قدرت موتور است که باعث آن می شود که موتور از تمام قدرت خود استفاده کند .حال با تمام انچه که گفته شد خودتان تصور کنید که اگر این قطعه نباشد چه مشکلاتی برای خودرو ایجاد خواهد شد .

علائم خرابی اگزوز اتومبیل چیست؟

قسمت بزرگی از خرابی هایی که در اگزوز رخ می دهد می توان به پارگی ، شکستگی و یا سوراخشدن آن را می توان نام  برد . فرسودگی سراغ این قطعه بیشتر از قطعه های دیگر در خودرو رخ می دهد چرا که مسیر طولانی  را از موتور تا انتهای اتومبیل را طی می کند .

آب و هوای مناطق مختلف اثر های متفاوتی دارند بر روی پوسیدگی اگزوز می گذارند به طوری که در مناطق مرطوب این فرسودگی سرعت بیشتری دارد . در صورتی که این قطعه فرسوده شود و چون در زیر ماشین تعبیه شده ممکن است بر اثر کوچک ترین ضربه ای سوراخ شود یا بشکند و این خود باعث مشکلات متعددی در خودرو میشود .

سرویس دوره ای تویوتا لندکروز

به طور کلی این علائم خرابی اگزوز را می توانت به این موارد زیر تقسیم بندی نمود :

 1. تولید صدای ناهنجار و بسیار بلند از اتومبیل
 2. کاهش قدرت و کشش موتور
 3. افزایش ناگهانی مصرف سوخت در خودرو
 4. افزایش غلظت گازهای آلاینده
 5. تغییر رنگ دود خروجی از خودرو
 6. ممکن است که اتومبیل روشن نوشد و یا اینکه بد استارت بخورد
 7. در تست معاینه ی فنی در می شود
 8. یکی از چراغ های اخطار روشن می شود که چراغ چک است
 9. در حالت با دور کم اتومبیل بیش از حد می لرزد
 10. بوی ناخوشایندی به مشام برسد که این یکی از دلایل شایع در خرابی کاتالیزور است .
 11. در صورتی که اتومبیل به طور کامل خک شود اگر شما مبدل کاتالیست را با دست تکان دهید صدایی مثل تکان خوردن چند سنگ ریزه در آن می شنوید .

نکته : اکثر موارد عمر مفید گزوز را می توان بین 4 تا 5 سال تقریب زد و حد اکثر مسافتی که می توان با یک اگزوز طی نمود در خودرو  های ساخت ایران بین 80 تا 150 هزار کلومتر می توان تقریب زد .

خب تا به اینجه آشنا شدیم با اینکه اگزوز چگونه کار می کند و چیست و امیدوارم که در این زمینه به شما کمک کرده باشیم .

 

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل به سرویس دوره ای تویوتا لندکروز و انواع خودروهای دیگر می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعویض باتری ماشین در غرب تهران با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی هیوندای : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

پاسخ دهید

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید