شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    276 0828 0919 - 069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 هزینه تعمیر گیربکس چقدر است | تعمیرگاه مرکزی تویوتا

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است | تعمیرگاه مرکزی تویوتا

ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرگاه مرکزی تویوتا) ، سرویس های متنوعی از جمله تعمیر گیربکس انواع خودرو را در جهت سلامت خودروی شما رائه می دهیم . در مطلب امروز قصد معرفی هزینه تعمیر گیربکس را داریم ، با ما همراه باشید :

قبل از شروع به پاسخ به سوال هزینه تعمیر گیربکس چقدر است ، جهت رزرو وقت برای تعمیرات تویوتا ، هیوندای و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس  تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

هزینه تعمیر گیربکس بستگی به نوع آن دارد و به شکلی قابل انتظار هزینه تعمیر گیربکس دستی با هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک متفاوت خواهد بود. گیربکس، یکی از اجزای مهم خودرو است که وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها را دارد. جنس گیربکس از فولاد بوده و در طول زمان و با توجه به شکل کارکرد، می‌تواند دچار ایراداتی شود. از این جهت همیشه احتمال نیاز به تعمیر گیربکس وجود دارد  و شما باید هزینه‌های آن را در شمار هزینه های سرویس یا تعمیرات خودرو، قرار بدهید.

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است

هزینه تعمیر گیربکس دستی

گیربکس دستی در مقایسه با گیربکس اتوماتیک، ساختار به مراتب ساده‌تری دارد. گیربکس دستی از اجزای مختلفی مثل سر دنده، جعبه دنده و کلاچ تشکیل شده است. در جعبه دنده نیز محور اصلی به همراه تعدادی چرخ دنده می‌بینیم. در صورتی که بخواهیم هزینه تعمیر گیربکس دستی را تعریف کنیم، باید ابتدا دید که خرابی مربوط به کدام یک از بخش های فوق می‌شود. بدیهی است که ایراد در جعبه دنده، می‌تواند بالاترین هزینه را به مالک خودرو جهت تعمیر وارد سازد.

به علاوه در صورتی که روغن واسکازین یا همان روغن گیربکس خودروی شما، کیفیت خوبی نداشته باشد و مدتی به همین شکل به حرکت ادامه دهید، احتمالا هزینه تعمیر گیربکس دستی بر دوشتان خواهد افتاد. نبود کیفیت خوب در روغن گیربکس، باعث می‌شود که روانکاری آن مختل شده و قطعات گیربکس با سطح تماس خشک مواجه شوند. این موضوع می‌تواند به خرد شدن چرخ دنده‌ها منجر شود و هزینه زیادی بر جای بگذارد.

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است
گیربکس دستی در قیاس با گیربکس اتومات ساختار ساده تری دارد و از این لحاظ می توان هزینه تعمیر گیربکس دستی را نیز به مراتب کمتر دانست.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک به طور کلی ماهیتی شبیه به همان گیربکس دستی دارد، با این تفاوت بزرگ که در این نوع گیربکس، یک کامپیوتر داخلی داریم که به کمک سنسور، فرمان تعویض دنده را ارسال می‌کند. در صورتی که خرابی گیربکس اتوماتیک، مربوط به کامپیوتر یا سنسور آن شود، هزینه کمتری به مالک خودرو تحمیل می‌شود، اما خرابی مربوط به چرخ دنده‌های گیربکس اتوماتیک، پرهزینه‌تر خواهد بود. به هر ترتیب برای تخمین میزان هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز باید ابتدا عیب‌یابی آن صورت گرفته و با توجه به دامنه قیمت قطعات در روز و سطح دستمزد کارشناس فنی خودرو، مبلغ هزینه تعیین شود.

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است
هزینه تعمیر گیربکس اتومات با توجه به ساختار آن، بیشتر از هزینه تعمیر گیربکس دستی است و تعمیر آن نیز زحمت بیشتری می طلبد.

هزینه تعمیر گیربکس ۲۰۶

گیربکس این خودرو مانند بیشتر خودروهای داخلی از نوع AL4 است. این گیربکس دارای یک محور است که ۴ دنده جلو و ۱ دنده عقب دارد. یکی از معمول‌ترین دلایل خرابی گیربکس ۲۰۶، نبود روغن کافی و سالم در آن است. همین طور می‌توان ایرادات آن را به بخش خرابی سنسور یا خرابی در چرخ دنده‌ها مرتبط دانست. هزینه تعمیر گیربکس ۲۰۶ بسته به این که کدام بخش آن دچار مشکل و معیوب شده باشد، متفاوت خواهد بود.

یک توصیه

با این حساب توصیه می‌کنیم که همیشه در سرویس‌های دوره‌ای خودروی خود، وضعیت گیربکس، اعم از این که دستی یا اتومات باشد را بررسی کرده و در صورت نیاز نسبت به تعویض روغن آن نیز اقدام کنید. این گونه کارهای پیشگیرانه باعث می‌شود که از پرداخت هزینه‌های سنگین‌تر معاف بمانید.

کلام آخر

شما چطور و هر چند وقت یک بار برای بازرسی گیربکس خودروی خود اقدام می‌کنید؟ آیا تا به حال مجبور به پرداخت هزینه تعمیر گیربکس دستی شده‌اید؟ چیزی درباره رقم سنگین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک می‌دانید؟ تجربیات خود در این زمینه را در بخش نظریات استادکار با ما و دیگر خوانندگان وبلاگ در میان بگذارید.

تعمیرگاه مرکزی تویوتا

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید