شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    276 0828 0919 - 069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 تعمیرگاه مرکزی تویوتا | علائم خرابی پمپ بنزین خودرو | توضیحات + قیمت

تعمیرگاه مرکزی تویوتا | علائم خرابی پمپ بنزین خودرو | توضیحات + قیمت

ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرگاه مرکزی تویوتا) ، سرویس های متنوعی از جمله رفع خرابی پمپ بنزین (علائم خرابی پمپ بنزین خودرو) را در جهت سلامت خودروی شما رائه می دهیم . در مطلب امروز قصد معرفی علائم خرابی پمپ بنزین خودرو را داریم ، با ما همراه باشید :

قبل از شروع به معرفی علائم خرابی پمپ بنزین خودرو، جهت رزرو وقت برای تعمیرات تویوتا ، هیوندای و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

تشخیص خرابی پمپ بنزین خودرو و صدای باک بنزین

همان‌طور که گفته شد، پمپ‌های بنزین خودرو نقش بسیار مهمی را در سوخت رسانی در اتومبیل ایفا می‌کنند و خرابی پمپ بنزین خودرو به منزله کاهش و یا مختل شدن عملکرد سوخت رسانی در خودرو خواهد بود. پمپ‌های سوخت در اکثر وسایل نقلیه مدرن برقی هستند و در مخزن سوخت نصب می‌شوند. با این حال، برخی از وسایل نقلیه مجهز به پمپ‌های سوخت درون خطی یا به سبک مکانیکی هستند. در کل باید علائم خرابی پمپ بنزین خودرو را جدی بگیرید تا بتوانید شاهد عملکرد مناسبی در سیستم سوخت‌رسانی خودرو باشید. علائم خرابی پمپ بنزین خودرو به شرح زیر است:

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو
یکی از قطعات مهمی که درون خودرو وجود دارد، باک بنزین است که صدای زیاد آن حین استفاده خبر از خرابی پمپ بنزین خودرو می‌دهد.

صدای ویز از پمپ بنزین

یکی از اولین علائم خرابی پمپ بنزین خودرو صدای ویز از پمپ بنزین است. یک پمپ بنزین قدیمی یا فرسوده ممکن است هنگام اجرای کار صدای زوزه و ویز محسوسی را ایجاد کند. البته گاهی ممکن است حین کار صداهایی از پمپ به گوش رسد، اما صداهای غیرعادی مانند ویز، صدایی نیست که خبر از عملکرد صحیح پمپ دهد. صدای قل قل از باک بنزین هم از آن دست صداهایی است که خبر از خرابی پمپ سوخت می‌دهد.

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو
اگر خودرویی به سختی برای شروع حرکت استارت بخورد، می‌توان آن را نشانه‌ای از خرابی پمپ سوخت خودرو دانست.

سخت استارت خوردن خودرو

علامت دیگری که معمولا خبر از خرابی پمپ بنزین خودرو می‌دهد، مشکل در استارت زدن خودرو است. از آنجایی که پمپ بنزین خودرو در هر زمان استارت زدن کار می‌کند، امکان فرسوده شدن و تضعیف شدن آن بالا می‌رود. پمپ سوخت ضعیف ممکن است بتواند امکان سوخت رسانی را فراهم کند، اما ممکن است سبب سخت استارت خوردن خودرو شود.

پرش موتور

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های خرابی پمپ بنزین خودرو، پرش موتور است که اغلب در سرعت زیاد رخ می‌دهد. اگر در حال رانندگی در سرعت زیاد متوجه پرش موتور شدید، احتمالا پمپ بنزین خراب شده که باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

استال خودرو در دمای بالا

استال کردن خودرو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، اما هنگامی که آمپر خودرو، حرارت بالا را نشان می‌دهد، حاکی از خرابی پمپ بنزین خودرو است.

تعمیرگاه مرکزی تویوتا
اگر حین بالا رفتن از سربالایی خودرو شما توان خود را از دست داد، خبر از خرابی پمپ سوخت می‌دهد.

از دست رفتن قدرت موتور

یکی دیگر از نشانه‌های وجود پمپ سوخت خراب و معیوب، از بین رفتن قدرت هنگام فشار به وسایل نقلیه است؛ مانند حرکت در سربالایی، سنگینی خودرو یا هنگام شتاب‌گیری. در این حالت اگر پمپ معیوب باشد، هنگام افزایش درخواست سوخت در شرایط ویژه، نمی‌تواند عملیات سوخت‌رسانی را به خوبی انجام دهد، لذا قدرت موتور کاهش می‌یابد.

گاز بدون شتاب

اگر به نظر می‌رسد که با فشردن پدال گاز زیاد، مسافت پیموده کم است، از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو خواهد بود. در این حالت ممکن است سوپاپ داخل پمپ سوخت باز نشود و باعث ریختن سوخت بیشتر از حد لازم در سیستم موتور شود.

تعمیرگاه مرکزی تویوتا
یکی از علت‌‌هایی که سبب روشن نشدن اتومبیل می شود، خرابی پمپ بنزین خودرو است.

اتومبیل روشن نمی‌شود

یکی دیگر از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو، روشن نشدن اتومبیل است. اگر پمپ سوخت به طور کامل خراب شود – تا جایی که قادر به تأمین سوخت کافی برای کار موتور نباشد- خودرو روشن نخواهد شد. با استارت زدن، خودرو شما خواهد لرزید، اما روشن نمی‌شود. اما روشن نشدن خودرو می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد که در این صورت باید به تعمیرگاه مراجعه نمایید تا علت را برای شما بررسی نمایید.

معرفی تعمیرگاه مرکزی تویوتا :

تعمیر موتور تویوتا

 

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید