شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
  • با ما تماس بگیرید

    276 0828 0919 - 069 2114 0933

  • آدرس ما :

    شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

  • تماس با ما
 تعمیر سیستم ترمز تویوتا | تعمیرگاه مرکزی تویوتا

تعمیر سیستم ترمز تویوتا | تعمیرگاه مرکزی تویوتا

ما در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک (تعمیرگاه مرکزی تویوتا) ، سرویس های متنوعی از جمله تعمیر سیستم ترمز تویوتا و یا هر خودروی لوکسی را در جهت سلامت خودروی شما رائه می دهیم . در مطلب امروز قصد آشنایی با علائم خرابی و آشنایی کلی با تعمیر سیستم ترمز تویوتا و انواع خودروی دیگر  را داریم ، با ما همراه باشید :

قبل از شروع به معرفی بعضی از علائم خرابی و تعمیر سیستم ترمز خودرو ، جهت رزرو وقت برای تعمیرات تویوتا ، هیوندای و کیا و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس  تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱ ۰۹۳۳

سیستم ترمز

سیستم ترمز اتومبیل  همواره یکی از مهم ترین وسیله های در خودرو است که در حفظ جان مسافران درون خودرو و یا مردم بیرون از آن نقش بسیار مهمی دارد که در ادامه ی این مطلب می خواهیم بپردازیم به شرح نحوه عملکرد ان در سیستم و توضیحاتی درباره علائم خرابی و علت خرابی  ان بپردازیم .

ترمز ها در هر وسیله ای برای کمتر شدن سرعت حرکت از ان استفاده می کند و همیشه نیازمند نگهداری و تعمیر به موقع است . در صورتی که این سیستم دچار مشکل گردد باید برای رفع مشکل ان سریعا اقام نمود که ما برای تعمیر سیستم ترمز تویوتا از متخصصان حرفه ای و ماهری در تعمیرگاه مرکز تخصصی شماره یک بهره مند هستیم.

سوالاتی همیشه از متخصصان مرکز ما درباره این سیستم ترمز پرسیده می شود این است که چرا صدای جیر جیر می دهد ؟ چرا بعد از ترمز گیری از ان بوی بدی بلند می شود ؟ چرا در زیر خودرو شاهد روغن ریزی این سیستم خواهیم بود در مواقعی ؟ این سوالات هر کدام نشان دهنده ای وجود یک مشکل در این سیستم است که در ادامه به چند مورد از ان ها اشاره خواهیم کرد  .

سیستم ترمز اتومبیل

اهمیت چک کردن سیستم ترمز اتومبیل

همان طور که گفته شد سیستم ترمز اتومبیل یکی از مهم ترین سیستم ها است و همیشه باید قبل از انکه شروع به حرکت کنیم باید از صحت درستی ان اطمینان حاصل کنیم . می دانیم که خودروها  با افزایش عمرشان باعث فرسودگی در سیستم های مختلفشان می شود که سیستم ترمز ماشین از این فرسودگی در امان نخواهد بود پس معمولا مشکلاتی برای ماشین های قدیمی به وجود خواهد امد .

در تعمیر سیستم های ترمز مدرن مانند تعمیر سیستم ترمز تویوتا که بسیار قابل اعتماد هستند ما شاهد این خواهیم بود که چون در این سیستم ها از قطعه های زیادی استفاده شده است با نقص هر کدام از این قطعه ها سیستم ترمز ماشین به کلی دچار نقص شده و معمولا  نیاز به تعمیر یا جایگزینی ترمز دیگری دارند.

علائم خرابی

علائم واضحی وجود دارد که نشان می دهند که در سیستم ترمز ماشین ما دچار مشکل هستیم که در این جا می خواهم به چند مورد از ان اشاره کنم :

1.ایجاد صدا هنگام فرایند ترمز گیری ، صدایی مثل جیغ یا سایش لنت ها به صفحه ترمز

2.در هنگام ترمز گیری شاهد کشیده شدن موتور به یک سو خواهیم بود .

3.هنگام فشردن پدال ترمز می بینیم پدال بیش از حد پایین می رود .

4.هنگام فشردن پدال ترمز باید با زور بیشتری پایمان را روی پدال فشار دهیم یا به عبارتی پدال سفت شده است .

5.ترمزها با کمترین فشاری عمل ترمزگیری را انجام می دهند .

6.در صفحه ی کامپیوتر خودرو ببینیم که چراغ ترمز روشن شده است .

در اینجا می پردازیم به شرح تعدادی از مشکلاتی که در بالا گفته شده است .

زمانی که ترمز ماشین سفت شده است :

زمانی که ترمز ماشین به سختی و با زور زیاد عمل می کند می تواند دلیلیش این است که میزان وکیوم پیشرانه کافی نباشد ،عیبی در پوستر و یا شنگ وکیوم دچار نشتی شده است که با پوستر ترمز در ارتباط است .گاهی اوقات خراب شدن شیر کنترل دلیل نشتی در خلا ایجاد شده توسط پیشرانه می شود و ما بعد از این موضوع شاهد ان خواهیم بود که ترمز بسیار سفت شده است . برای انکه انالیز کنیم عملکرد شیر کنترل را باید پیشرانه را روشن کنیم و  اجازه دهیم تا یه مدت موتا هی در حد چند دقیقه کار کند که خلا در پوسته به وجود اید .بعد از از این باید پیشرانه را خاموش کنیم و بعد از مدت زمان کمی پدال ترمز را بفشاریم  تا بررسی کنیم که موضوع حل شده است یا خیر .اگر باز مشکل وجود داشت همچنان دیگر باید برای تعویض شیر اقدام کرد .

سیستم ترمز اتومبیل

انجراف ماشین در هنگام حرکت :

اگر دچار این مشکل بودیم که ماشین ما در حین حرکت به یک سو منحرف می گردد و لنت ما به زودی تمام شد و یا شتاب خودروی ما گرفته شده است باید بدانید که یکی از دلیل های شایع ان در گیر شدن دائمی لنت ها با دیسک است .کالیپر ترمز ها دلیل چسبیدن لنت به دیسک و توقف ماشین خواهند بود و اگر این نکهدارنده ها و پین ها ی گیره های ترمز که زیر پیستون ها هستند خراب شود لنت ها و دیسک ها به قول معروف دائما در حال درگیر شدن با یکدیگر هستند   .

لرزش در پدال ترمز:

اگر زمانی به ترمز ناکهانی نیاز داشتید و خودروی شما داری سیستم ضد قفل است ، حتما شاهد لرزش هایی در روی پدال ترمز خود خواهید بود که این علت فشار ناگهانی سیستم ترمز اتومبیل بر روی دیسک ها است و چیز طبیعی است اما اگر شما در شرایط عادی احساس کردید که پدال ترمز در حال لرزش است باید بدانید که این مشگل در سیستم تر مز است و دلیل ان تاب برداشتن دیسک شما است به هر دلیلی مثله حرکت بر روی سطوح ناهموار ، فشار زیاد به دیسک با ترمز گیری ، رانندگی در خارج از شهر و بکسل کردن ماشین همه دلیلی است برای انکه یک دیسک به مرور زمان از حالت صافی خود خارج گردد .

تعمیرگاه مرکزی تویوتا

ترمز گیری با فشار دادن زیاد یا خیلی کم :

در این شرایط اگر ترمز ما با کمترین فشاری ترمز ماشین گرفته شده و ماشین از حرکت می ایستاد ممکن است به دلیل ناهمواری و فرسودگی روی سطح دیسک ترمز باشد ، ویا انکه روغن ترمز به شدت کثیف شده و نیاز به تعمیر دارد .  همچنین اگر برای فشردن ترمز و اثر ان نیاز به زور فراوانی است نشانه خرابی در لنت های فرسوده و یا ناقص بودن سیستم هیدرولیکی ،نشت هوا در شنگ ها و یا لوله های پمپ بنزین و یا نشت روغن ترمز باشد . در صورت خرابی شیلنگ روغن ترمز ما نیاز به هزینه فراوانی برای درست شدن ان نداریم و فقط کافی است که خودرو را به دست مکانیکی بسپاریم تا در مدت زمان کمی روغن ترمز را تعویض کند .

 

خب با چند مورد از خرابی سیستم ترمز ماشین و علائم ان اشنا شدیم و دیدیم که هر کدام مرتبط به کدام بخش است و باید چه قسمت هایی از ماشین را باید درست کنیم.

مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع سیستم ترمز ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … می پردازد.

 

مارا در پست های دیگرمان نیز همراهی کنید :

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و برای ثبت درخواست خود برای تعمیر سیستم ترمز تویوتا و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … به صفحه ی فرم نوبت دهی انلاین مراجعه کنید .

با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه مرکزی تویوتا : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  ۸۲۷۶  ۰۸۲  ۰۹۱۹     و    ۴۰۶۹  ۲۱۱  ۰۹۳۳

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید