شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح لغایت 7 بعد از ظهر
 • با ما تماس بگیرید

  276 0828 0919 - 069 2114 0933

 • آدرس ما :

  شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم

 • تماس با ما
 تعمیرات تویوتا پرادو | سرویس دوره ای تویوتا | تعمیرات تخصصی +قیمت و عکس | تعمیرگاه مجاز

تعمیرات تویوتا پرادو | سرویس دوره ای تویوتا | تعمیرات تخصصی +قیمت و عکس | تعمیرگاه مجاز

یکی دیگر از هزاران خدمات ما در تعمیرگاه تخصصی تویوتا ، تعمیرات تخصصی تویوتا پرادو,سرویس دوره ای تویوتا پرادو,تعمیرات تخصصی و قیمت و عکس تعمیرگاه مجاز می باشد . که در این مطلب قصد معرفی خدماتمان در زمینه تعمیرات تویوتا پرادو را داریم : 

قبل از شروع به معرفی تویوتا پرادو ، و معرفی مشخصات آن . جهت رزرو وقت تعمیرات تویوتا پرادو و همچنین جهت مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی شماره 1 ، می توانید با شماره های زیر تماس و یا به آدرس ما مراجعه کنید :

آدرس تعمیرات تویوتا پرادو  در غرب تهران : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  8276  082  0919     و    4069  211  0933

معرفی تویوتا پرادو :

تعمیرگاه تویوتا پرادو در غرب تهران

تاریخچه تویوتا پرادو :

تویوتا پرادو که یک SUV شهری محسوب می‌شود و در اندازه متوسط چهارچرخ متحرک عرضه می‌شود. این خودرو در اروپا با نام لندکروز عرضه می‌شود و در آمریکا با نام Lexus GX470 عرضه می‌شود که دارای موتور هشت سیلندر است. پرادو بر مبنای پلت‌فرم تویوتا J120 ساخته شده است. مدل‌های قبلی بر پایه پلت‌فرم J70.J90 ساخته شده بود. همه پرادوها ویژگی‌ سیستم تعلیق مستقل جلو را دارا هستند. پرادو در سه مدل GX، GXL و VX عرضه می‌شود که دارای موتورهای چهار لیتری و شش لیتری بنزینی و یک موتور دیزل سه لیتری است البته مدل GXL وارد ایران نشد. پرادو در برخی کشورهای اروپایی به عنوان ون‌های اقتصادی با فاصله محوری کوتاه‌تر برای باربری استفاده می‌شود.

معرفی نسل اول پرادو :

نسل اول که به عنوان SUV شهری در سال ۱۹۸۴ عرضه شد فقط بدنه‌ای کوتاه‌تر داشت که قابلیت داشتن سقف کروکی و ثابت را دارا بود که با نام لندکروز و لندکروز۲ شناخته می‌شد که در دو نوع موتور بنزینی ۲۳۶۶ سی‌سی‌ و ۲۴۶۶ سی‌سی و یک موتور دو لیتری دیزل عرضه شد موتور و گیربکس آن با ۴RUNNER مشترک بود و در کارخانه هینو که کار ساخت خودروهای نیمه سنگین را بر عهده داشت ساخته شد. در آپریل ۱۹۹۰ یک سری تغییرات در لندکروز اتفاق افتاد که عمده تغییرات شامل طراحی جلو پنجره و درب موتور بود. چراغ جلو که در دوره قبل به صورت گرد بود تغییر و به صورت چهار گوش طراحی شد.  در این دوره نام پرادو برای همیشه ثبت شد ولی در دوره قبل با نام باندرا
شناخته می‌شد. پرادو مشتقی از لندکروز بود که به عنوان SUV شهری مورد استفاده قرار گرفت. در این نسل پرادو مدل‌های هیبریدی را هم به بازار عرضه کرد که هم از موتور الکتریکی و هم از موتور بنزینی استفاده شده است. پرادو در این نسل فنربندی قابل تنظیم داشته که با استفاده از یک دکمه سفتی کمک فنر به حالت نرم‌تر درمی‌آمد. در این نسل انبوهی از موتورهای ۴/۲، ۷/۲، ۸/۲ و ۳ لیتری با سیستم تعلیق و ترمزهای به روزتر به بازار عرضه شد.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه پرادو ، اینجا را کلیک کنید 

تاریخچه تویوتا پرادو :

معرفی نسل دوم پرادو :

ر ماه می سال ۱۹۹۶ پلت‌فرم سری ۷۰ که کوچک‌تر بود کنار گذاشته شد و جای خود را به پلت‌فرم سری ۹۰ که بزرگ‌تر بود داد. فنربندی این مدل با تویوتا کرولا و هایلوکس یکی بود. در این نسل ترمز ABS به صورت استاندارد و تلویزیون به صورت آپشن بر روی پرادوها نصب شد. در سال ۱۹۹۹ دچار تغییر دیگری شامل مه‌شکن داخل سپر شد. سال ۲۰۰۰ موتور سه لیتری دیزل را عرضه کرد. مدل‌های هشت نفره هم به بازار عرضه شد که با نام TX شناخته می‌شد. از امکانات استانداردی که بر روی پرادوها نصب می‌شدند می‌توان به پانل چوبی، آینه شیشه عقب، ریل سقفی، زیر آرنجی اشاره نمود. در سال ۲۰۰۲ پلت‌فرم سری ۹۰ کنار گذاشته شد و جای آن را پلت‌فرم سری ۱۲۰ گرفت. این خودرو در انگلیس با نام کولورادو شناخته می‌شد که جایگزین ۴Runner شده بود و لندکروز، تویوتا آمازون نام داشت ولی در سال ۲۰۰۳ لندکروز با نام اصلی یعنی همان لندکروز شناخته می‌شد.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه پرادو ، اینجا را کلیک کنید 

تعمیرگاه پرادو

معرفی نسل سوم پرادو :

از سال ۲۰۰۲ پرادو بر روی پلت‌فرم سری ۱۲۰ ساخته می‌شود و به عنوان SUV لوکس شناخته می‌شد. اولین بار در اروپا با موتور چهار لیتری، V6 عرضه شد. پرادو چون یک SUV لوکس بود آمار سرقت آن نیز بالا بود، به همین دلیل ایموبلایزر به صورت استاندارد بر روی آن نصب شد. این خودرو با موتور توربودیزل نیز عرضه می‌شود که ۱۳۱ اسب‌بخار قدرت دارد و بدون توربودیزل نیز ۹۵ اسب‌بخار قدرت دارد. سری ۱۲۰ سیستم تعلیقی مشابه با هایلوکس، Fjcruiser و ۴Tunner دارد. یک SUV مشابه پرادو در چین ساخته می‌شود که Dadi shuttel نام دارد که ظاهری شبیه به پرادو ولی مهندسی کاملاً متفاوتی با پرادو دارد. پس از قطع واردات خودرو در اوایل دهه ۷۰ شمسی خودروهای داخلی شاسی‌بلند مانند پاترول بازار را فتح کردند، اما پس از آن تولید این خودروها به دلیل مصرف بالایشان کاهش یافت و واردات خودرو دوباره آغاز شد. در این بین این تویوتا بود که با محصول پرادوی خود بازار پاترول‌سواران را به دست آورد. چرا که همچنان خاطره خوش تویوتا لندکروز که پرادو کوچکترین نسل آن است در ذهن ها باقی بود.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه پرادو ، اینجا را کلیک کنید 

حال پرادو دیگر تنها نیست و رقیبان بسیاری پیدا کرده است. در ادامه مطلب زیر به بررسی این خودرو و مقایسه آن با رقیبانش می‌پردازیم :

تعمیرات تویوتا لندکروز در غرب تهران

محاسن و معایب تویوتا پرادو :

پرادو از نظر ظاهری خودرویی جذاب است که توانسته در بازار کشور جایگاه مناسبی را به دست آورد و ایراد بزرگی که به پرادو و اکثر خودروهای ژاپنی وارد است جا پلاکی است که قابلیت نصب پلاک‌های ایران را ندارد و کمی کوچک است. در بعضی از مدل‌ها زاپاس‌بند بر روی درب عقب قرار دارد و در بعضی دیگر زاپاس‌بند در زیر خودرو قرار دارد.  مدل‌های پنج‌در به دلیل کشیده‌تر بودن بدنه و داشتن چهار‌در ورودی در کلاس SUVهای خانوادگی قرار گرفته است و مدل سه‌در نیز برای جوانان و خانواده‌های کم جمعیت مناسب است و همین دلیل حالت اسپرت‌تری را نیز به خود گرفته است و مشتریان این مدل اکثراً جوانان هستند. پرادو از سواری نرم و جذابی برخوردار است به خصوص در نمونه سه‌در شش سیلندر که قدرت بالایی نیز دارد. مصرف لنت پرادو چهار سیلندر کمتر از پرادو شش سیلندر است که دلیل این موضوع قدرت بالاتر موتور شش سیلندر است. صندلی‌های پرادو بسیار راحت است. حتی فضای بار آن در مدل سه‌در نیز قابل قبول است می‌توان بدون خواباندن صندلی ردیف دوم روی محل بار آن حساب کرد.

*جهت مراجعه به تعمیرگاه پرادو ، اینجا را کلیک کنید 

پرادو دارای سیستم تعلیق و فرمانی نرم است که در سواری شهری بسیار به لذت رانندگی کمک می‌کند. برای خیابان‌های تهران که به خودی‌خود مسیری Offrowd محسوب می‌شود کمک‌ها می‌توانند ضربات را به خوبی دفع کنند. صدای موتور در دورهای پایین به داخل کابین راه نمی‌یابد و همچنین عایق‌بندی خوبی در مقابل سروصدای خارج از کابین را داراست.

در هنگام رانندگی با پرادو در شهر به خصوص در نمونه‌های سه‌در دچار مشکل خاصی نخواهید بود. به دلیل کوچک‌بودن خودرو نسبت به نمونه پنج‌در در هنگام پارک نیز دچار مشکل نمی‌شوید و به لطف سنسور دنده عقب و آینه‌های بزرگ جانبی شما می‌توانید به راحتی در کوچه‌ها، خیابان‌های باریک دور بزنید و یا پارک کنید . پرادو به دلیل بهره‌گیری از سیستم متغیر باز و بسته شدن سوپاپ‌ها (VVT-I) دارای مصرف سوخت مناسبی است.

در جاده‌ها و سرعت‌های بالا به خصوص در سراشیبی‌ها و جاده‌های پر پیچ و خم و کوهستانی از نمونه‌های چهار سیلندر نمی‌توان توقع زیادی داشت که البته باز هم نمونه سه در چابک‌تر از نمونه پنج‌در است.  پرادوها در سرعت‌های بالای ۱۴۰ کیلومترکمی از پایداری‌اش کاسته می‌شود که البته بیشتر خودروهای شاسی‌بلند به دلیل ارتفاع بالایشان با این خاصیت روبه‌رو هستند که پرادو هم از این قاعده مستثنی نیست.

در این قسمت به علت ناهمواربودن مسیرها، نرمی فنربندی، فرمان و در مانورها پر قدرت‌بودن فرمان بسیار مفید ظاهر می‌شود. البته ارتفاع زیاد برای چنین خودروهایی در عبور از مسیرهای سنگ‌و‌لاخ کمک بسیار خوبی است. البته موتورهای چهار سیلندر برای گذشتن از چنین مسیرهایی کمی ضعیف به نظر می رسد ولی موتور شش سیلندر با قدرت ۲۴۰ اسب‌بخار بسیار به شما کمک خواهد کرد. به هر حال وجود دنده کمک با دارابودن چهار حالت «LL – N – HL – H » ه H برای مسیرهای عادی و رانندگی روزمره، HL برای سرعت‌های بالا، همراه با قفل دیفرانسیل مرکزی، N برای خلاص چهار چرخ، LL برای عبور از سرازیری‌ها و سربالایی‌های تند همراه ضریب دنده‌های فوق سنگین) در هر مسیری به شما کمک خواهد کرد.

تعمیرگاه تویوتا در غرب تهران

معرفی مرکز تعمیرات تویوتا پرادو در غرب تهران :

با توجه به مطالب گفته شده در بالا ، ماشین های پرادو را می توان در کل جزو برترین های تویوتا به حساب آورد ، که در واقعیت هم با بازخورد خوب مردم در ایران مواجه شده بود.

ولی تویوتا پرادو هم جزو ماشین هایی است که باید برای تعمیرات تخصصی آن ، پیش یک مکانیک ماهر بروید .

این روز ها با توجه به بعد مسافت طولانی ، آلوگی هوا ، بنزین و …. برای تعمیرات این گونه ماشین ها واقعاً رفتن به شعبه اصلی تعمیرات آن خودرو ، توجیح اقتصادی ندارد .

اما در هر طرف شهر ، یک مرکز تعمیرات تخصصی وجود دارد که با مکانیک های خود ، آماده ارائه خدمات تخصصی به شما هستند .

یکی از این مراکز ، مرکز تعمیرات تخصصی شماره 1 تویوتا می باشد که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های تویوتا :

 • تعمیرات تخصصی تویوتا کمری
 • تعمیرات تخصصی تویوتا کرولا
 • تعمیرات تخصصی لندکروز
 • و…

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

تعمیرگاه پرادو در غرب تهران

برترین مرکز تعمیرات پرادو در غرب تهران

نتیجه گیری :

پیدا کردن یک مرکز تعمیرات تخصصی برای خودرو های لوکس و سطح بالا ، کار پر ریسکی است ، چراکه بسیاری از این مکانیک ها با قیمت های گزاف و استفاده از قطعات غیراورجینال خودرو شما را تعمیر می کنند که ای نوع از تعمییر خطرات زیادی را حاصل می شود .

اما ، مرکز تعمیرات تخصصی شماره 1 ، به عنوان برترین مرکز تعمیرات تویوتا پرادو در غرب تهران ، با ماهر ترین مکانیک ها و با استفاده از قطعات اصل آماده ارائه انواع خدمات و همچنین سرویس دوره ای ماشین های تویوتا می باشد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا تعمیرات تویوتا پرادو ، کرولا ، لندکروز ، کمری و… با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس تعمیرگاه پرادو در غرب تهران : تهران ، منطقه ۲۲ ، شهرک گلستان ، خیابان کوهک ، نبش نسیم ششم.

تلفن تماس :  8276  082  0919     و    4069  211  0933

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت رزرو نوبت برای تعمیرات خودرو در مرکز تعمیرات تخصصی شماره یک روی عکس زیر کلیک کنید